Przed nami kolejna edycja Maratonu Wydminy. Rozpoczniemy już 1 maja naszym corocznym, rowerowym, rekreacyjnym objazdem trasy maratonu.
30 maja spotkamy się w centrum Wydmin na Mocnej Piątce, czyli wieczornym biegu, po piekielnie szybkiej, asfaltowej trasie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Czy padną kolejne rekordy życiowe na 5km? Nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości. To zdecydowanie najszybsza piątka w Polsce północno wschodniej.
Kilka chwil wcześniej serca kibiców po raz kolejny skradnie niezwykle widowiskowy wyścig wózków handbike, na starcie którego stanie utytułowana mieszkanka Wydmin, Katarzyna Zubowicz.
1 czerwca po raz pierwszy w historii spotkamy się na Drugiej Plaży przy Garbatym Moście. Nowa inwestycja Gminy Wydminy wydaje się być wręcz idealną przestrzenią dla naszej imprezy. W związku z przeniesieniem miejsca START/META niewielkim modyfikacjom zostaną poddane nasze trasy na 21 i 42km. O 9:30 na trasę wyruszy maraton oraz półmaraton, który po raz pierwszy będzie można pokonać również w wersji ” marsz”. Czy są tu jacyś chętni?
Jak 1 czerwca to oczywiście Biegi Dziecięce i cała moc dodatkowych atrakcji dla najmłodszych!
To będzie fantastyczny weekend, do zobaczenia na Mazurach !!! 😉