Ćwierć tysiąca dzieci, siedmiu zawodników na wózkach handbike i stu sześćdziesięciu biegaczy! Fantastyczne emocje, głośny doping kibiców, nowe rekordy życiowe i wysoki poziom sportowy. Tak w skrócie możemy podsumować pierwszą edycję Mocnej Piątki, która otworzyła tegoroczny Maraton Wydminy.
Wyścig Wózków Handbike 5km bezapelacyjnie wygrał Witold Misztela z Warszawy, pędząc głównymi ulicami Wydmin z prędkością 35km/h! Czas na mecie 8:23. Wśród kobiet najszybsza okazała Katarzyna Zubowicz z Wydmin przed Sylwią Drozdowską z Torunia.

Zwycięzcą Mocnej Piątki z czasem 15:24 został Andrzej Leończuk z Białegostoku. Joanna Konopko z Suwałk wygrała rywalizację wśród pań, ustanawiając swój nowy rekord życiowy (18:22).

W sobotni poranek z centrum przenosimy się na malowniczą Wyspę Wydminy. Przed nami biegi na dystansach 21km i 42km oraz Marsz Seniora 2,5km. Maraton po raz drugi odbędzie się w randze Mistrzostw Polski LZS w Maratonie Przełajowym.
Start o godzinie 9:30. Serdecznie Zapraszamy !

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Mocnej Piątki i oczywiście najmłodszym biegaczom, którzy skradli nasze serca 🙂